10 наймолодших чемпіонів

Спортсмени відрізняються не лише спритністю, вправністю та майстерністю, але й тим, у якому віці їм підкоряються п’єдестали найпрестижніших світових змагань. Журналіст британського видання The Telegraph Боб Вільямс здійснив історичний екскурс, щоб укласти топ-10 наймолодших чемпіонів.

10 наймолодших чемпіонів (telegraph.co.uk)

Пеле1. Пеле (Pele) Едісон Арантес ду Насіменту, знаний як Пеле, був дуже обдарованим і не по роках розвинутим юнаком. Бразилець розпочав грати за «Сантос» у віці 15 років, а у 16 уже дебютував на міжнародних матчах. У 1958 році Пеле потрапив до національної збірної Бразилії. І виявилося, що саме цей юнак приніс Бразилії перемогу на кубку світу у Швеції. Тоді 17-річний футболіст забив єдиний гол у матчі зі збірною Уельсу. Через 10 днів у фінальному матчі зі Швецією він же забив шостий переконливий м’яч. Футболіста нагородили як наймолодшого фіналіста й володаря Кубка світу.

Борис Беккер2. Борис Беккер (Boris Becker) На головну сцену тенісних змагань спортсмен потрапив 1985 року. Тоді 17-річний юнак став володарем титулу Королівського клубу (Queen’s Club), а вже за якихось два тижні підкорив Вімблдон. Ніхто не сподівався, що молодий тенісист, який не був серед фаворитів турніру, зуміє перемогти. Він переконливо подолав Кевіна Керрена й закріпив свою перевагу над улюбленцем публіки перемогою наступного року.

3. «Дітки» з «Манчестер Юнайтед» (Manchester United’s “kids”)«Дітки» з «Манчестер Юнайтед» Коли «Манчестер Юнайтед» програли «Астон-Віллі» з рахунком 1:3 на відкритті сезону 1995 – 96 Прем’єр-ліги, Хансен, власник The Telegraph, сміливо відгукнувся про команду: «З дітками ніколи не виграєш!» Проте команда Алекса Фергюсона, що складалася з молодих футболістів, серед яких був і Девід Бекхем, довела протилежне перемогою у Прем’єр-лізі й титулом володарів Кубка виклику.

Ронні О’Салліван4. Ронні О’Салліван (Ronnie O’Sullivan) Ронні-«Ракета» вперше подав сподівання на зіркову більярдну кар’єру в 10-річному віці. Вже у 15 років хлопець став найкращим гравцем Англійського аматорського чемпіонату з більярду 1991 року. А у 1993 році Ронні став чемпіоном Великобританії, причому наймолодшим за всю історію змагань. На той час йому майже виповнилося 18.

Майк Тайсон5. Майк Тайсон (Mike Tyson) Після успішної аматорської кар’єри Тайсон дебютував у професійному боксі у березні 1985 року. Із 28 поєдинків 26 спортсмен завершив нокаутом, а 16 з них – у першому раунді. Свій перший чемпіонський титул Тайсон завоював у поєдинку проти Тревора Бербіка. Тоді 20-річний боксер став наймолодшим чемпіоном за всю історію суперважкої категорії.

Фернандо Алонсо6. Фернандо Алонсо (Fernando Alonso) Поки що Алонсо лишається зіркою Формули‑1, завоювавши чемпіонство у найбільш юному віці. Проте вже нині йому на п’яти наступає Льюїс Гамільтон. Цілком можливо, він перевершить результат Алонсо вже цього літа. Сам же Фернандо розпочав виступати у 19-річному віці. Чемпіонський титул на змаганнях 2005 року зробив 24-річного Алонсо наймолодшим титулованим гонщиком за всю історію F1.

Мартіна Хінгіс7. Мартіна Хінгіс (Martina Hingis) «Швейцарська міс», названа на честь Мартіни Навратілової, побила всі можливі рекорди у першості серед юних чемпіонів. У 12 років вона перемогла на турнірі Великого шолома серед юніорів у Франції, через 2 роки стала наймолодшою учасницею Australian Open. У 1996 році Мартіна разом із напарницею Оленою Суковою завоювали Вімблдон. Хінгіс тоді було 15 років і 9 місяців. А вже у віці 16 років і 3 місяців швейцарська тенісистка стала наймолодшою в історії Вімблдону чемпіонкою в одиночних змаганнях.

Яхангір Хан8. Яхангір Хан (Jahangir Khan) Найвидатніший гравець за всю історію сквошу став чемпіоном у 17 років. Тоді він переміг фаворита змагань World Open австралійця Джеофа Ханта (Geoff Hunt). Хану належить рекорд – 555 переможних матчів поспіль.

Тайгер Вудс9. Тайгер Вудс (Tiger Woods) «Тигр» Вудс міг похвалитися значними досягненнями у гольфі ще до того, як вирішив увійти до професійного спорту. Чи то майстерність юного гравця, чи спортивна удача, однак він тричі поспіль виграв Чемпіонат юних аматорів США. А у 1997 році став наймолодшим переможцем турніру US Masters. Вудсу виповнилось тільки 21, а на його рахунку вже був світовий рекорд – 12 ударів, що на 3 удари більше від попереднього рекорду Джека Ніклауса.

Шон Едвардс10. Шон Едвардс (Shaun Edwards) 17-річчя регбіст відсвяткував підписанням контракту з Wigan вартістю 35 тис. фунтів. Тож Едвардс став наймолодшим спортсменом, котрий виступав у фіналі Challenge Cup. Рік по тому він уже носив звання наймолодшого капітана на «Вемблі». А у 21 рік Едвардс привів свою команду до чемпіонського п’єдесталу, перемігши суперників Halifax.