Найкращі підводні фото року

Ваша думка

Де Ви плануєте відпочити влітку?

Крим
Турція / Єгипет
Європа
Екзотичні країни
Дача
Залишусь дома

Найкращі підводні фото року

19.12.2008

Британський національний музей природничої історії та журнал BBC Wildlife Magazine оприлюднили результати 44 міжнародного конкурсу фотографій. Це змагання – демонстрація найкращих здобутків фотографів, що спеціалізуються на знімках дикої природи.

Взяти участь у змаганнях почесно і для профі, і для аматорів. Треба сказати, що призи завойовують і ті, й інші.


Журі виходить із позиції, що хороша фотографія – це поєднання професійних навичок, особливого погляду на речі, оригінальності, знань про природу та удачі. Щороку тисячі фотографій проходять через руки суддів конкурсу. Переможців визначають у кількох номінаціях і нагороджують на урочистій церемонії, що проходить у Британському музеї природничої історії.

У номінації «Підводний світ» журі звертало увагу перш за все на естетику кожного знімку. Однак до уваги брали також унікальність і запам’ятовуваність фотографії.

Найкращі підводні фото року (BBC Wildlife Magazine)

1. Брайан Скеррі (США) – «Перша зустріч»
Brian Skerry (United States of America) – First encounter


Для Браяна ця зустріч із південним правильним китом була першою в житті. Для 14-метрового 70-тонного кита люди стали такою ж несподіваною знахідкою у новозеландських океанських водах поблизу Оклендських островів. Ссавця зачарував товариш фотографа, і кит з цікавістю вивчав незнайомця.

Свою назву правильні кити отримали через те, що на них легко полювати. Коли тіло вбитого кита спливає на поверхню води, його легко зачепити і транспортувати. Саме тому цей вид нині потерпає від зустрічей із китобійними кораблями та сітями.

Брайан Скеррі (США) – «Перша зустріч»

2. Браян Скеррі (США) – «Інший світ»
Brian Skerry (United States of America) – Underworld

Підводний світ Нової Зеландії унікальний своїм розмаїттям видів морських істот. Браяну пощастило захопити в об’єктив справжнє диво – морську зірку, пенокулярії та блакитну тріску. Не сполохати рибу-красуню вдалося завдяки обережному використанню освітлення.


Зазвичай такі рідкісні види як пенокулярії населяють глибини від 10 м до 2 км. Фотограф скористався обманом природи біля Long Sound Marine Reserve, де великі танінові плями на поверхні води створюють затінок, ніби на глибині. Морські зірки та пенокуляріїї охоче оселяються у цій місцині. Колонії пенокулярій вишиковуються вздовж течії, забезпечуючи собі таким чином постійний потік поживних речовин.  

Браян Скеррі (США) – «Інший світ»

3. Джорді Чіас (Іспанія) – «Таткові довгі ноги»
Jordi Chias (Spain) – Daddy long legs


Сімейство довгоногих стріловидних крабів позує іспанцеві на тлі «зіркового блакитного неба» зі зграї сріблястих риб і напрочуд чистої води узбережжя Канарських островів.

Самці цього виду мають значно довші за самок кінцівки. Користуючись різницею у розмірі, самиці ховаються під надійних «чоловіків» і можуть спокійно насолоджуватись радощами очікуваного материнства. Так їхньому потомству нічого не загрожує. Аби переконатися, що яйця отримують достатньо кисню, матусі час від часу переміщують свої спеціальні вирости – плеоподи. Тут і містяться їхні малюки.

Джорді Чіас (Іспанія) – «Таткові довгі ноги»

4. Браян Скеррі (США) – «Море життя»
Brian Skerry (United States of America) – Sea of life

Риба губан пропливає через зграю блакитних мао-мао. Колір та енергія – ось головні риси фото. На думку автора, таким океан виглядав сотні років тому, доки рибний промисел не спустошив його. «Я хотів зробити знімок, який передав би розмаїття і багатство морської екосистеми», – каже Скеррі.

Зйомку він провів біля берегів Нової Зеландії, у морському заповіднику. Тут від 1998 року вдалося досить швидко відновити зникаючі види й повернути їх попередню популяцію.   

Браян Скеррі (США) – «Море життя»

5. Томас П. Пещак (ПАР) – «Сардиновий луціан»
Thomas P. Peschak (South Africa) – Sardine snappers


Десятки дельфінів припливають до південноафриканського узбережжя, приваблені косяками сардинових луціанів, які йдуть на нерест.

Аби зробити це фото, авторові знадобилася неабияка уважність та обачність. Неодноразово просто у нього врізалися риби, шукаючи захисту від хижаків.


Дельфіни кружляють навколо своїх жертв, не даючи їм вислизнути з пастки, а потім вклинюються у косяк. У цей же час на самих дельфінів може чекати небезпека у вигляді бронзових китових акул.

Томас П. Пещак (ПАР) – «Сардиновий луціан»

6. Лоран П’єчежу (Франція) – «Око бобра»
Laurent Piechegut (France) – Eye of the beaver


«Я бачив європейських бобрів лише на суші, але ніколи – під водою, в їхньому природному царстві», – зізнається француз. Цього красеня він зустрів на узбережжі Ланжедук-Русільйон. Коротка мить знайомства перед нами. А далі старанний гризун взявся до звичної роботи.

До речі, бобри під водою закривають ніс і вуха, а спеціальна мембрана захищає їхню глотку. Тож захлинутися, тримаючи в зубах ношу, неможливо.

Лоран П’єчежу (Франція) – «Око бобра»

7. Амос Начоум (США) – «Риба-вітрильник»
Amos Nachoum (United States of America) – Sailfish sprinter

Фотограф хотів зловити момент, коли риба-вітрильник уполює сардину. Однак автор став жертвою не дійства, а самої моделі. Риба зачарувала його своєю красою, грацією рухів і швидкістю. Недаремно її важчають найшвидшою рибою в Атлантичному океані.


Зйомки проводились під час спортивної риболовлі в Канкуні, Мексика.

Амос Начоум (США) – «Риба-вітрильник»

8. Ноам Кортлер (Ізраїль) – «Кольоровий бізнес»
Noam Kortler (Israel) – Colourful business

Круглоголова скарова риба (риба-папуга) зупиняється поблизу рифів, аби отримати послуги місцевої рибки. Риба-стоматолог залюбки проводить огляд ротової порожнини яскравого клієнта. Зазвичай така процедура триває кілька хвилин, тож можна оцінити унікальність цього кадру. Фотографові справді пощастило зафіксувати таку інтимну мить.

Рибки-санітари водяться у тропічних широтах поблизу мілководних рифів.

Ноам Кортлер (Ізраїль) – «Кольоровий бізнес»

9. Девід Хол (США) – «Коралове поселення»
David Hall (United States of America) – Soft-coral community


Надзвичайно яскраві коралові рифи можна побачити поблизу Індонезії. Сором’язливий бичок як не ховався серед рідних коралів, а все ж потрапив на фото.

М'які корали не формують рифів, оскільки не мають кістяка. Натомість у них є тонкі внутрішні голки, з яких і складається їхній скелет. Яскраво забарвлені голки оточені прозорою тканиною.

Багато мешканців океану, наприклад, бички та морські губки використовують колонії коралів як притулок. Цікаво, що такі «квартиранти» забарвлені у колір своїх «домівок». Це убезпечує дрібних рибок від хижаків
.

Девід Хол (США) – «Коралове поселення»

Довідка: Музей природничої історії (The Natural History Museumчастина Британського музею, котра нині є самостійною інституцією. Фінансування отримує від держави. У музеї зберігається понад 70 млн. експонатів, об’єднаних у п’ять тематичних колекцій: ботаніка, ентомологія, мінералогія, палеонтологія та зоологія. Багато експонатів мають значну історичну цінність, наприклад, колекція Чарльза Дарвіна.Submitting your vote...
Rating: 4.5 of 5. 20 vote(s).
Click the rating bar to rate this item.
Немає коментарів

Додати коментар

* - обов’язкові поля