Найкращі підводні фото року

Ваша думка

Хто для Вас Путін?

Друг
Ворог
Рідний батько

Найкращі підводні фото року

19.12.2008

Британський національний музей природничої історії та журнал BBC Wildlife Magazine оприлюднили результати 44 міжнародного конкурсу фотографій. Це змагання – демонстрація найкращих здобутків фотографів, що спеціалізуються на знімках дикої природи.

Взяти участь у змаганнях почесно і для профі, і для аматорів. Треба сказати, що призи завойовують і ті, й інші.


Журі виходить із позиції, що хороша фотографія – це поєднання професійних навичок, особливого погляду на речі, оригінальності, знань про природу та удачі. Щороку тисячі фотографій проходять через руки суддів конкурсу. Переможців визначають у кількох номінаціях і нагороджують на урочистій церемонії, що проходить у Британському музеї природничої історії.

У номінації «Підводний світ» журі звертало увагу перш за все на естетику кожного знімку. Однак до уваги брали також унікальність і запам’ятовуваність фотографії.

Найкращі підводні фото року (BBC Wildlife Magazine)

1. Брайан Скеррі (США) – «Перша зустріч»
Brian Skerry (United States of America) – First encounter


Для Браяна ця зустріч із південним правильним китом була першою в житті. Для 14-метрового 70-тонного кита люди стали такою ж несподіваною знахідкою у новозеландських океанських водах поблизу Оклендських островів. Ссавця зачарував товариш фотографа, і кит з цікавістю вивчав незнайомця.

Свою назву правильні кити отримали через те, що на них легко полювати. Коли тіло вбитого кита спливає на поверхню води, його легко зачепити і транспортувати. Саме тому цей вид нині потерпає від зустрічей із китобійними кораблями та сітями.

Брайан Скеррі (США) – «Перша зустріч»

2. Браян Скеррі (США) – «Інший світ»
Brian Skerry (United States of America) – Underworld

Підводний світ Нової Зеландії унікальний своїм розмаїттям видів морських істот. Браяну пощастило захопити в об’єктив справжнє диво – морську зірку, пенокулярії та блакитну тріску. Не сполохати рибу-красуню вдалося завдяки обережному використанню освітлення.


Зазвичай такі рідкісні види як пенокулярії населяють глибини від 10 м до 2 км. Фотограф скористався обманом природи біля Long Sound Marine Reserve, де великі танінові плями на поверхні води створюють затінок, ніби на глибині. Морські зірки та пенокуляріїї охоче оселяються у цій місцині. Колонії пенокулярій вишиковуються вздовж течії, забезпечуючи собі таким чином постійний потік поживних речовин.  

Браян Скеррі (США) – «Інший світ»

3. Джорді Чіас (Іспанія) – «Таткові довгі ноги»
Jordi Chias (Spain) – Daddy long legs


Сімейство довгоногих стріловидних крабів позує іспанцеві на тлі «зіркового блакитного неба» зі зграї сріблястих риб і напрочуд чистої води узбережжя Канарських островів.

Самці цього виду мають значно довші за самок кінцівки. Користуючись різницею у розмірі, самиці ховаються під надійних «чоловіків» і можуть спокійно насолоджуватись радощами очікуваного материнства. Так їхньому потомству нічого не загрожує. Аби переконатися, що яйця отримують достатньо кисню, матусі час від часу переміщують свої спеціальні вирости – плеоподи. Тут і містяться їхні малюки.

Джорді Чіас (Іспанія) – «Таткові довгі ноги»

4. Браян Скеррі (США) – «Море життя»
Brian Skerry (United States of America) – Sea of life

Риба губан пропливає через зграю блакитних мао-мао. Колір та енергія – ось головні риси фото. На думку автора, таким океан виглядав сотні років тому, доки рибний промисел не спустошив його. «Я хотів зробити знімок, який передав би розмаїття і багатство морської екосистеми», – каже Скеррі.

Зйомку він провів біля берегів Нової Зеландії, у морському заповіднику. Тут від 1998 року вдалося досить швидко відновити зникаючі види й повернути їх попередню популяцію.   

Браян Скеррі (США) – «Море життя»

5. Томас П. Пещак (ПАР) – «Сардиновий луціан»
Thomas P. Peschak (South Africa) – Sardine snappers


Десятки дельфінів припливають до південноафриканського узбережжя, приваблені косяками сардинових луціанів, які йдуть на нерест.

Аби зробити це фото, авторові знадобилася неабияка уважність та обачність. Неодноразово просто у нього врізалися риби, шукаючи захисту від хижаків.


Дельфіни кружляють навколо своїх жертв, не даючи їм вислизнути з пастки, а потім вклинюються у косяк. У цей же час на самих дельфінів може чекати небезпека у вигляді бронзових китових акул.

Томас П. Пещак (ПАР) – «Сардиновий луціан»

6. Лоран П’єчежу (Франція) – «Око бобра»
Laurent Piechegut (France) – Eye of the beaver


«Я бачив європейських бобрів лише на суші, але ніколи – під водою, в їхньому природному царстві», – зізнається француз. Цього красеня він зустрів на узбережжі Ланжедук-Русільйон. Коротка мить знайомства перед нами. А далі старанний гризун взявся до звичної роботи.

До речі, бобри під водою закривають ніс і вуха, а спеціальна мембрана захищає їхню глотку. Тож захлинутися, тримаючи в зубах ношу, неможливо.

Лоран П’єчежу (Франція) – «Око бобра»

7. Амос Начоум (США) – «Риба-вітрильник»
Amos Nachoum (United States of America) – Sailfish sprinter

Фотограф хотів зловити момент, коли риба-вітрильник уполює сардину. Однак автор став жертвою не дійства, а самої моделі. Риба зачарувала його своєю красою, грацією рухів і швидкістю. Недаремно її важчають найшвидшою рибою в Атлантичному океані.


Зйомки проводились під час спортивної риболовлі в Канкуні, Мексика.

Амос Начоум (США) – «Риба-вітрильник»

8. Ноам Кортлер (Ізраїль) – «Кольоровий бізнес»
Noam Kortler (Israel) – Colourful business

Круглоголова скарова риба (риба-папуга) зупиняється поблизу рифів, аби отримати послуги місцевої рибки. Риба-стоматолог залюбки проводить огляд ротової порожнини яскравого клієнта. Зазвичай така процедура триває кілька хвилин, тож можна оцінити унікальність цього кадру. Фотографові справді пощастило зафіксувати таку інтимну мить.

Рибки-санітари водяться у тропічних широтах поблизу мілководних рифів.

Ноам Кортлер (Ізраїль) – «Кольоровий бізнес»

9. Девід Хол (США) – «Коралове поселення»
David Hall (United States of America) – Soft-coral community


Надзвичайно яскраві коралові рифи можна побачити поблизу Індонезії. Сором’язливий бичок як не ховався серед рідних коралів, а все ж потрапив на фото.

М'які корали не формують рифів, оскільки не мають кістяка. Натомість у них є тонкі внутрішні голки, з яких і складається їхній скелет. Яскраво забарвлені голки оточені прозорою тканиною.

Багато мешканців океану, наприклад, бички та морські губки використовують колонії коралів як притулок. Цікаво, що такі «квартиранти» забарвлені у колір своїх «домівок». Це убезпечує дрібних рибок від хижаків
.

Девід Хол (США) – «Коралове поселення»

Довідка: Музей природничої історії (The Natural History Museumчастина Британського музею, котра нині є самостійною інституцією. Фінансування отримує від держави. У музеї зберігається понад 70 млн. експонатів, об’єднаних у п’ять тематичних колекцій: ботаніка, ентомологія, мінералогія, палеонтологія та зоологія. Багато експонатів мають значну історичну цінність, наприклад, колекція Чарльза Дарвіна.Submitting your vote...
Not rated yet. Be the first who rates this item!
Click the rating bar to rate this item.
Немає коментарів

Додати коментар

* - обов’язкові поля