Найкращі логотипи музичних гуртів

Ваша думка

Хто для Вас Путін?

Друг
Ворог
Рідний батько

Найкращі логотипи музичних гуртів

27.11.2008

Створити візитну картку музичного гурту так, аби вона була впізнавана серед тисячі – справа не з легких. Зрештою, це виявляється чи не важчим завданням, аніж придумати назву команди. Що надихало дизайнерів на створення неповторних логотипів зірок музичної індустрії, дізнавалося британське музичне видання New Musical Express. Журнал уклав топ-50 найкращих лого музичних гуртів.

 Найкращі логотипи музичних гуртів, топ-15 (New Musical Express, 2008)
Korn

 

1. Korn – класика «металевого» дизайну. Літера R, розвернута у протилежний бік – запозичення із напису RED RUM з фільму «Сяйво» Альфреда Хічкока. Після виходу в світ дебютного альбому гурту Life Is Peachy відомий нам як фронтмен гурту Limp Bizkit Фред Дерст витатуював це лого на спині гітариста Korn – Браяна Велша.
 
 
 
Scissor Sisters

 

2. Scissor Sisters – їхній логотип придумав гітарист Скотт Гофман у 2001 році. Одразу після того, як лідер команди Джейк Шірс вигадав назву Scissor Sisters (на сленгу цей термін означає лесбійство), Скот запропонував своє бачення графічного зображення.
 
 
 
Public Image Ltd  3. Public Image Ltd – дітище Джона Лідона, екс-учасника гурту Sex Pistols. Лідон хотів отримати лого, що мало нагадувати пігулку аспірину чи принаймні просто пігулку. Дизайн розробив Деніс Морріс, офіційний фотограф Sex Pistols.
The Who   
4. The Who – це зображення, без сумніву, можна класифікувати як поп-арт. Однак художник Браян Пайк зробив його лише для афіші гурту, що повідомляла про виступ The Who в лондонському клубі Marquee (1964 рік). Пізніше малюнок взяли на озброєння, випускаючі сотні значків. Логотип перетворився на елемент іконографічного стилю того часу.
 
 
 
Franz Ferdinand

 

5. Franz Ferdinand – це справа рук барабанщика Пола Томсона. Виявляється, Пола з мистецтвом пов’язує не лише досвід натурщика у Школі мистецтва Глазго, а й захоплення російським авангардом. Останній і надихнув його на створення яскравого логотипу інді-гурту.
 
 
 
The Beatles 6. The Beatles – мабуть, один із найбільш упізнаваних логотипів усіх часів. Зображення насправді має дуже просте походження. У 1963 році лого «розробив» Айвор Арбайтер (Ivor Arbiter) – той самий, що продав свої барабани Рінго Старру, не забувши наліпити на них малюнок лондонського художника Едді Стоука. 
 Kiss  
 
 
 
 
7. Kiss – одного разу гітаристові Ейсу Фрейлі (Ace Frehley) спало надумку намалювати останні букви назви команди у вигляді блискавок. Від початку це лого мало стати лише обкладинкою їхнього другого альбому Hotter Than Hell, але виявилося настільки вдалим, що стало візиткою колективу.
 
 
 
Jamiroquai  8. Jamiroquai – вперше цей малюнок з’явився на дебютному альбомі 1993 року Emergency On Planet Earth. Фронтмен Джей Кей зобразив свій силует із незмінним аксесуаром – чудернацьким капелюхом. Тож тепер лого «людини-бика» кочує з одного на інший альбом гурту, правда, щоразу з різними деталями.
ABBA

 

9. ABBA – кожна з літер – це акронім двох пар гурту: Agnetha & Bjorn та Benny & Anni. Задум шведського дизайнера Руне Седерквіста (Rune Sоderqvist) передбачав, що дві літери B мали бути повернуті до відповідних партнерів – літер A.

 

Sex Pistols

 

10. Sex Pistols – логотип, створений Джемі Рідом спеціально для синглу God Save The Queen (1977 рік), перекочував і на Never Mind the Bollocks. Вирізані літери, які разом склали назву гурту, якнайкраще пасували до ідей творців панк-культури – Малкольма Макларена і дизайнерки Вів’єн Вествуд. Остання помістила логотип на одяг та аксесуари.
 
 
 
The Rolling Stones 11. The Rolling Stones – це лого не поступається у впізнаваності логотипові одвічних суперників The Beatles. Всесвітньовідомий «язик» вперше з’явився на обкладинці альбому 1971 року Sticky Fingers. А недавно його викупив Музей Вікторії та Альберта (Victoria & Albert Museum), віддавши 50 тис. фунтів стерлінгів. Мало хто знає, що цей яскравий логотип – справа рук студента Джона Паше (John Pasche), який намалював його 1970 року. До речі, Паше за розробку заплатили тільки 50 фунтів, додавши ще 200 у 1972 році. Зовсім небагатьом людям відомо, що джерелом натхнення для Джона був не лише зірковий рот Міка Джаггера, а й індійська богиня Калі. 
Prince

 

12. Prince – у 1993 співак відкинув своє сценічне ім’я, замінивши його на символ. Лого символізувало «Знак кохання» і поєднало знак Марса і знак Венери. У такій формі співак навіть випустив гітари.
 
Queen

 

13. Queen – випускник Лондонської школи мистецтва Фредді Меркурі застосував свої художні таланти, створивши цілий герб під назвою Queen Crest. На логотипі ви можете побачити навколо літери Q чотири знаки зодіаку, до яких належать музиканти гурту.
 
 
 
  Metallica  14. Metallica – характерно загострені літери дебютували на обкладинці альбому Kill Em All 1983 року. Автором став лідер гурту Джеймс Хетфілд. Більш «м’яка» версія лого з’явилася 1996 на альбомі Load. 
AC/DC   
15.  AC / DC – шрифт цього логотипу дизайнер Герард Хуерта скопіював із Біблії Гутенберга. Це лого із числа тих, що мають блискавиці (Metallica, The Grateful Dead).

 

Довідка: The New Musical Express, NME – популярний британський музичний журнал, який виходить щотижня, починаючи з березня 1952 року. Має свій музичний чат і щорічну премію NME Awards. Submitting your vote...
Not rated yet. Be the first who rates this item!
Click the rating bar to rate this item.
1, 12-01-10 15:41:
из всех логотипов только The Beatles не хуевый остальное гавно
Marla, 16-05-10 11:10:
Фильм "Сияние" не Хичкоковский, это творение Стенли Кбрика.
686, 24-07-10 02:35:
Посмотрел все остальные- Пласибовские крылья, на мой взгляд, самый офигенский логотип
znatok, 20-08-10 11:34:
эй чижыки,если комуто нравится только один битлз-это замкнутость,тоесть деградация.

Додати коментар

* - обов’язкові поля